Tychy U21

01.06.2016

Mecze UEFA na tyskim stadionie

Podziel się:

W Tychach odbędą się trzy mecze oraz jeden półfinałowy. Wszystkie zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim przy ul. Edukacji 7. Drużyny, które zagrają w Tychach poznamy najpewniej w listopadzie br., wtedy też odbędzie się Final Draw w Krakowie.

Stadion, na którym odbędą się Mistrzostw został oddany do użytku 18 lipca 2015 roku i obecnie jest jednym z najpiękniejszych obiektów sportowych na Śląsku. Stadion spełnia wymogi UEFA oraz FIFA, co pozwala na organizację rozgrywek futbolowych na najwyższym, światowym poziomie.

Projektując stadion nie zapomniano o odpowiednim zapleczu dla prestiżowych wydarzeń. Obiekt jest wyposażony w komfortową strefę VIP z lożami i dwupoziomową restauracją, sale konferencyjne, rozległe przestrzenie komercyjne oraz parking dla ponad 300 samochodów.

Na początku 2013 roku stadion, który służył tyszanom przez ostatnie 42 lata, został zrównany z ziemią, a obecnie w jego miejscu powstał fantastyczny obiekt spełniający kryteria najnowocześniejszych stadionów w Europie. Pomieści on na swoich w pełni zadaszonych trybunach ponad 15 tysięcy kibiców lub spragnionych wrażeń kulturalnych widzów - stadion jest przystosowany do organizacji na jego terenie koncertów i innych wydarzeń kulturalno - artystycznych.

Nowoczesny Stadion Miejski będzie centrum sportowych emocji już w przyszłym roku!