Tychy U21

09.06.2016

Byliśmy na konferencji One Year To Go!

Podziel się:

Największe sportowe wydarzenie już za nami, czyli konferencja One Year To Go, która odbyła się w Krakowie tuż przed meczem kontrolnym reprezentacji Polski przed Euro 2016.

Na konferencji pojawili się najważniejsi przedstawiciele piłki nożnej w Polsce, m.in. Prezes PZPN Zbigniew Boniek, Ambasador Turnieju ME U-21 Marek Koźmiński, dyrektor ds. rozgrywek UEFA Giorgio Marchetti, selekcjoner reprezentacji Polski U-21 Marcin Dorna oraz prezydenci sześciu miast gospodarzy, w tym oczywiście Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Otwierając konferencję Zbigniew Boniek zapraszał do śledzenia przyszłorocznych Mistrzostw Europy: -Czas szybko biegnie. Za rok będziemy się pasjonować finałami Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21. Po raz kolejny Europejska Unia Piłkarska zaufała Polsce, powierzając nam drugą co do ważności imprezę futbolową w Europie. UEFA doceniła naszą organizację, atmosferę i gościnność, którą uczestnicy i obserwatorzy turnieju mogli odczuć podczas finałów Euro 2012. Mam nadzieję, a właściwie jestem przekonany, że będzie to najlepszy z dotychczasowych Turniejów finałowych Mistrzostw Europy UEFA EURO U21. (…) Serdecznie zapraszam za rok, na finały Mistrzostw Europy UEFA EURO U21! Zapraszam na wielkie święto futbolu!”

Jednym z elementów konferencji było przedstawienie miast – gospodarzy oraz przemówienia prezydentów. Andrzej Dziuba mówił o nowoczesnych, sportowych Tychach i życzył kibicom oraz piłkarzom udanych występów: - Tychy to miejsce wyjątkowe – nowoczesne, zielone, przyjazne. To także miasto, które żyje sportem. Mamy stadion miejski, stadion zimowy, halę sportową, basen, boiska treningowe, a niebawem także arenę lekkoatletyczną. Wszystko po to, by mieszkańcy mogli żyć aktywnie, rozwijać swoje umiejętności, a kibice przeżywać wielkie, sportowe emocje. Cieszę się, że w przyszłorocznym kalendarzu wydarzeń w naszym mieście znalazły się Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21.

W czasie wydarzenia zaprezentowano harmonogram turnieju. W Tychach na Stadionie Miejskim odbędą się trzy mecze 18.06.2017, 21.06.2017, 24.06.2017 oraz półfinał 27.06.2017. Drugi mecz półfinałowy odbędzie się w Krakowie, tam też zostanie rozegrany finał na stadionie Cracovii.