Tychy U21

24.03.2017

Dobre miejsce dla sportu!

Podziel się:

To będzie sportowy weekend w Tychach! Czekają nas emocje związane z piłką nożną, hokejem, a nawet… futbolem amerykańskim. Całość zwieńczy występ Ewy Farnej.

Najpierw na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz GKS Tychy – Drutex Bytovia. Początek o godzinie 15.

Czesi w Tychach

O godz. 17.30 na mieszkańców czeka występ Ewy Farnej i spotkanie z czeską drużyną U21. W Andromedzie zjawią m.in. się kapitan drużyny ze Sparty Praga Ales Cermak, trener Vítězslav Lavička, Vaclav Cerny piłkarz Ajaksu Amsterdam, Michael Luftner ze Slavii Praga.

Mniej więcej w tym samym czasie, od godz. 15 do 19, na Placu Baczyńskiego ustawi się EuroTruck. Przywiezie Quick feet, czyli urządzenie do treningu umiejętności piłkarskich, refleksomierz oraz fotobudka. Warto się sprawdzić!

Nie tylko piłką Tychy żyją

W sobotę odbędzie się też inauguracja sezonu futbolu amerykańskiego. Mecz Tychy Falcons – Warsaw Eagles rozpocznie się o godz. 17.15 na boisku bocznym przy Stadionie Miejskim. Z kolei o godz. 19 zagrają koszykarze. GKS Tychy podejmie przy Al. Marszałka Piłsudskiego 20 KSK Noteć Inowrocław.

W sobotę oczy kibiców z pewnością będą zwrócone w stronę Krakowa, gdzie GKS rozegra trzecie spotkanie w rywalizacji o tytuł mistrza Polski z Cracovią. Po dwóch spotkaniach tyszanie prowadzą w Play Off 2:0 i pewnym krokiem zmierzają po tytuł. Mecz o godz. 18.30 pokaże TVP Sport.  

Lewandowski da nam kolejne zwycięstwo?

Zwieńczeniem sportowego weekendu będą spotkania piłkarskiej reprezentacji Polski. Po 5 miesiącach do gry wraca kadra A, która zmierzy się z Czarnogórą na trudnym terenie w Podgoricy. Nasi rywale zajmują drugie miejsce w grupie – tuż za nami. Mecz o godz. 20.45.

Z kolei w poniedziałek kolejny i ostatni sprawdzian piłkarzy Marcina Dorny przed ME U21 w Polsce. Po listopadowym zwycięstwie z Niemcami i wczorajszej porażce z Włochami, czas na Czechów. Mecz warto obejrzeć, tym bardziej, że Czesi wszystkie 3 czerwcowe mecze grupowe rozegrają właśnie w Tychach. Początek meczu o godzinie 17.

Zapraszamy!