Tychy U21

24.06.2017

Czesi w grze o półfinał. Czechy - Dania [ZAPOWIEDŹ]

Podziel się:

Przed nami sobotni mecz o wszystko dla reprezentacji Czech. Podopieczni Vitezslava Lavicki wciąż mają szanse na awans do półfinału, jednak muszą rozegrać jeszcze lepszy mecz niż z Włochami. Wszystko za sprawą formuły turnieju i wysokiej wygranej Słowacji, która w czwartek pokonała Szwecję 3-0. „Skupiamy się tylko na meczu. Zrobimy wszystko, żeby awansować z grupy. To nasze wielkie marzenie” – mówi czeski skrzydłowy Vaclav Cerny.

Reprezentacja naszych południowych sąsiadów już od środy przygotowuje się do nadchodzącego spotkania z Danią w ten sam sposób, co przed zwycięskim meczem z Włochami. Intensywność zajęć nie jest duża, a treningi mają służyć jedynie podtrzymaniu dyspozycji i formy. Spokój zachowuje szkoleniowiec, który zapewnia, że jego zespół dobrze zna swojego najbliższego rywala: „W piątek przed południem spotkaliśmy się z całą drużyną, analizowaliśmy grę Duńczyków. Moi piłkarze wiedzą wszystko o przeciwniku, znają jego silne i słabe strony. Musimy być dobrze zorganizowani. Powalczymy o jak najlepszy wynik i będziemy czekać na rezultat drugiego meczu w grupie” – mówi Lavicka.

 

Sprawa awansu Czechów wygląda następująco – obowiązkiem jest wygrana w najbliższym meczu.

- Jeśli pokonają Danię, a Włosi wygrają z Niemcami, mają szansę na wyjście z grupy nawet z 1. miejsca. Wówczas zarówno Włochy, Niemcy i Czechy mają po 6 punktów. Układana jest „mała tabela” tych trzech zespołów, która wyłoni triumfatora grupy.

- Jeśli Czesi wygrają z Danią przewagą co najmniej 4 goli, a Niemcy nie przegrają z Włochami, wówczas podopieczni Vitezslava Lavicki awansują do półfinałów z z 2. miejsca jako najlepszy zespół w klasyfikacji wiceliderów grup turnieju. Tak samo będzie, jeśli Czechy wygrają różnicą 3 bramek, ale nie 3-0.

- Jeśli Czesi wygrają z Danią 3-0, wtedy zarówno Czechy, jak i będąca dotychczas najlepszym wiceliderem grup Słowacja, będą miały po 6 punktów z bilansem bramek 6-3. Jeśli dodatkowo Czesi nie dostaną żadnej kartki w sobotnim meczu, to oni będą cieszyć się z awansu do półfinału. Jeśli otrzymają choć jedną – w następnej rundzie zagra Słowacja. Wszystko przez kolejne kryteria decydujące o kolejności : ranking Fair Play (po 2 żółte kartki w dotychczasowych meczach Słowacji i Czech) i współczynnik reprezentacji UEFA (33.690 Czechy, 31.057 Słowacja).

Czeskich fanów mogła zaniepokoić piątkowa nieobecność ich najlepszego zawodnika, Patrika Schicka. Napastnik wyleciał do Turynu, aby przejść badania medyczne przed transferem do Juventusu. Trener Czechów zapewnił jednak, że nie przeszkodziło to w przygotowaniu do meczu: „Patrik odbył trening regeneracyjny w ten sam dzień, tuż po meczu, podczas gdy normalnie robi się go następnego dnia rano. Po południu wszyscy piłkarze mają czas wolny, więc nie zaburzyło to harmonogramu – mówił portalowi Fotbal.cz.

 

Patrząc na tabelę grupy C reprezentacja Danii wydaje się outsiderem, którego pokonanie nie jest trudne. Fakt, że nie mają na swoim koncie żadnych punktów i stracili już szanse na awans może być mylący. Siłą podopiecznych Nielsa Frederiksena jest zgranie i kolektyw – aż 5 zawodników grało ze sobą już w reprezentacji U17, kiedy zdobywali brąz Mistrzostw Europy w 2011 roku. Są to Frederik Holst, Christian Norgaard, Kenneth Zohore, Lucas Andersen i Lasse Christensen, filary dzisiejszej młodzieżówki. „Jesteśmy dla siebie bardziej przyjaciółmi i kolegami niż konkurentami. Mamy w zespole kilku zawodników, którzy grają ze sobą od zawsze, doskonale się zrozumieliśmy przez ten czas. To sprawia, że łatwiej nam zmierzyć się z presją i boiskowymi wyzwaniami” – powiedział dla telewizji TV2 Kenneth Zohore, napastnik Cardiff.

Oprócz zgranej drużyny w sobotę zobaczymy też walczący na 100 procent zespół, przekonuje selekcjoner Duńczyków: „Wszyscy chcemy zakończyć turniej wygraną, wystawimy najlepszą możliwą drużynę. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zwyciężyć i pozostawić po sobie dobre wrażenie. Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, wszyscy zawodnicy są gotowi do gry.”

Szykuje się nam niesamowite widowisko z ogromną stawką i kapitalną frekwencją! Na dwa poprzednie mecze w Tychach zabrakło biletów, a w zestawieniu 5 najwyższych frekwencji  całych mistrzostw aż dwa są wynikiem tyskiej publiczności. Wobec wielkich nadziei czeskich kibiców na awans ich reprezentacji można spodziewać się, że pozostałe 2,5 tysiąca biletów też rozejdzie się jak ciepłe bułeczki. Te oprócz strony KupBilet (LINK TUTAJ) będzie można kupić w kasach przed meczem.

5 NAJWYŻSZYCH FREKWENCJI NA EURO U21

Polska – Słowacja (Lublin) 14 911

Polska – Szwecja (Lublin) 14 651

Niemcy – Czechy (Tychy) 14 051

Portugalia – Hiszpania (Gdynia) 13 832

Czechy – Włochy (Tychy) 13 251

 

To również ostatnia szansa dla niezdecydowanych na zobaczenie młodych gwiazd europejskiej piłki na własne oczy – bilety na półfinałowe spotkanie zostały już dawno wyprzedane, pomimo, że nie wciąż nie wiadomo kto zagra w następnej rundzie na tyskim stadionie. Tę decyzję podejmie UEFA po zakończeniu dzisiejszych spotkań.

-- --

Wartość kadry wg Transfermarkt.de

CZECHY: 39,95 mln euro

DANIA: 18,7 mln euro

Ostatnie 5 spotkań

CZECHY

vs. Włochy 3-1

vs. Niemcy 0-2

vs. Azerbejdżan 2-1

vs. Azerbejdżan 5-0

vs. Polska 2-1

DANIA

vs. Niemcy 0-3

vs. Włochy 0-2

vs. Szwecja 2-0

vs. Szwecja 2-0

vs. Anglia 0-4

Ostatnie bezpośrednie mecze

17.06.2015: Czechy – Dania 1-2

01.06.2001: Czechy – Dania 4-3

27.03.2001: Czechy – Dania 3-0