Tychy U21

Wielkie piłkarskie święto w Tychach

W przyszłym roku Tychy staną się jedną z kilku europejskich stolic piłki nożnej! Obok Gdyni, Kielc, Bydgoszczy, Krakowa i Lublina będą jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. Mistrzostwa odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2017.

To niecodzienne, wielkie sportowe wydarzenie odbywa się dzięki decyzji Komisji Rozgrywek Drużyn Narodowych UEFA, która jest właścicielem przedsięwzięcia. Nad organizacją i przebiegiem rozgrywek będzie czuwać także Polski Związek Piłki Nożnej i władze każdego z miast. W Tychach zostaną rozegrane trzy mecze plus jeden półfinałowy.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21 są drugim najważniejszym wydarzeniem sportowym w ramach rywalizacji drużyn narodowych w Europie. W turnieju mistrzowskim w 2017 roku weźmie udział 12 reprezentacji, a na stadionach sześciu miast gospodarzy odbędzie się w sumie 21 meczów. W Tychach zostaną rozegrane cztery mecze, w tym wielki półfinał.

W tym roku odbywa się już 21. edycja ME U21, po zmianie jej formuły w 1978 roku z Mistrzostw Europy U23 na U21.

Rozgrywki i finał tegorocznej edycji odbędą się w 2017 roku, natomiast już dzisiaj przygotowujemy się na wspólne, sportowe emocje! Już teraz w Tychach oraz kilku miastach ościennych zostały rozwieszone billboardy i citylighty promujące mistrzostwa. A to dopiero początek. W ciągu roku zostanie zorganizowanych kilka wydarzeń miejskich (m.in. Dni Tyskie, Niedziele na Baczyńskiego, Festiwal Szantowy PORT PIEŚNI PRACY i inne), w trakcie których będzie promowany turniej. Szukajcie tam mistrzowskiej strefy, czyli sportowych konkursów, bramki do strzelania goli i szeregu innych atrakcji.

Harmonogram meczów w Tychach

Harmonogram

Picture

CZERWIEC – WRZESIEŃ 2016

Wydarzenia miejskie promujące Turniej

Picture

LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2016

Final Draw – losowanie grup

Picture

GRUDZIEŃ 2016

Informacje o sprzedaży biletów na mecze w Tychach

Picture

MARZEC/KWIECIEŃ 2017

Trophy Tour + Trophy Handover

Picture

MAJ 2017

Poznanie składów reprezentacji

Picture

CZERWIEC 2017

Start Turnieju